امور فرهنگی

اولین جلسه شورای واحد وزنان فرهیخته استان کرمان برگزار گردید

اولین جلسه شورای واحد وزنان فرهیخته استان کرمان باحضورکلیه اعضای شورا در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار کردید.
دکترآقاجانی رییس دبیرخانه هیات امناءاستان کرمان ضمن گرامیداشت هفته بسیج به اهمیت این جلسه اشاره وابراز داشتنداین شورا میتواندباساماندهی مناسب کمک شایان توجهی به ارتقاءعلمی زنان دانشگاه ومدیریت واحدها داشته باشد.

نتایج شرکت کنندگان مرحله نهایی بیستمین دوره مسابقات شفاهی قرآن وعترت

از بین شرکت کنندگان  دانشجو در بخش مسابقات شفاهی  حفظ بیست جز سرکار خانم زهرا علیزاده نوقی از مرکز بهرمان موفق به کسب مقام دوم کشوری و آقای علی قرائی خضری از واحد کرمان در بخش مسابقات شفاهی حفظ ده جز موفق به کسب مقام دوم کشوری آقای علی محمد مرادی کراز واحد بافت  دربخش مسابقات کتبی رشته تفسیر قرآن کریم رتبه دوم کشوری و سرکار خانم نجمه دریا بیگی از واحد سیرجان  در بخش مسابقات کتبی در رشته زیارت عاشورا و ادعیه رتبه دوم کشوری را کسب نموده اند .همچنین در بخش اساتید در رشته حفظ کل سرکار خانم طیبه دریا بیگی از واحد سیرجان  موفق به کسب رتبه چهرم کشوری و خانم مهدیه سعدی زاده از واحد بردسیر در رشته ت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به منتقدان هسته‌ای: انتقادکردن از عمل‌کردن آسان‌تر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه «تیم مذاکره‌کننده ما با غیرت ملی و دقت کامل و با قصد باز کردن گره، در مقابل تعداد کثیر مذاکره‌کنندگان طرف‌های مقابل، مشغول تلاش است»، فرمودند: هرکسی از جزئیات مذاکرات با خبر شود حتماً به این مطالبی که درباره تیم هسته‌ای گفته شد، اذعان خواهد کرد.

میرزاده تاکید کرد: لزوم توجه واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی به بزرگداشت استادان متوفی

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم توجه واحدها و مراکز آموزشی به بزرگداشت استادان متوفی برجسته این دانشگاه تاکید کرد و گفت: در صورت فوت استادان هر واحد دانشگاهی در هر درجه علمی مراسمی درخور شان به جهت بزرگداشت یاد و خاطره استاد و گرامیداشت جایگاه علمی افراد در مسجد و یا یکی از سالن‌های واحد برگزار شود.

پیام رهبر معظم انقلاب درپی تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدا با حضور حماسی مردم تهران

در پی تشییع باشکوه و غیرتمندانه ی پیکر مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس با حضور پرشکوه و حماسی مردم تهران، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تقدیر و سپاس صادر کردند.
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحيم
صلوات و سلام خدا بر شهيدان عزيز که مشعل توحيد را با ايثار خود بر فراز ميهن اسلامي برافروختند و صلوات و تحيات خدا بر شهيدان مظلوم غواص که با ظهور و حضور خود اين فروغ خاموش نشدني را مدد رساندند و پرچم يادهاي عزيز و گرانبها و ذخيره هاي معنوي امت را با شکوهي هر چه تمام تر در کشور برافراشتند.

با حضور طه هاشمی معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی 21 خردادماه در کرمان: همایش تجلیل از پیشگامان وتلاشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، محمود آقاجانی معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان عصر روز دوشنبه هفدهم خردادماه از برگزاری همایش تجلیل از پیشگامان وتلاشگران دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در روز بیست ویکم خردادماه سال جاری  در محل تالار حافظ واحد کرمان خبرداد.

سالن دانشگاه آزاد، یک جشنواره فرهنگی در دل نمایشگاه کتاب

با توجه به جامعه وسیع و گسترده دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از تمایزات بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران، احداث و برپایی سالنی به نام این دانشگاه است که با ایجاد فضایی ایده آل و بی نظیر، پذیرای بازدیدکنندگان است.به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، امسال برای اولین بار این امکان برای دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده تا در قلب بزرگترین رویداد فرهنگی کشور و خاورمیانه، یعنی نمایشگاه کتاب تهران، سالنی مستقل برای ارائه جدیدترین کتاب های منتشر شده از سوی این دانشگاه داشته باشد و با مخاطبان خود در فضایی ایده آل رابطه برقرار کند.

عیادت از بیماران تالاسمی توسط همکاران و اعضای هیئت علمی دانشکده سما کرمان

همزمان با روز گرامیداشت بیماریهای خاص و صعب العلاج به همت دفتر فرهنگ دانشکده فنی و حرفه ای سما واحد کرمان جمعی از اساتید هیئت علمی ، کارکنان و دانشجویان این دانشکده با حضور در بیمارستان تالاسمی از آنها عیادت و دلجویی نمودند.

جاسبی:‌حافظ قهرمان مبارزه با ریا، تزویر و نفاق بود

دکتر عبدالله جاسبی، در همایش بین‌المللی خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی حافظ را قهرمان مبارزه با ریا، تزویر و نفاق در عرصه فرهنگ و تاریخ ایران دانست و گفت: بخش مهمی از محبوبیت حافظ از این خصیصه او سرچشمه می‌گیرد. همچنین او با اندیشه سازنده و خلاق و عمل آفرینش گرانه خود به نبوغی نائل شد که با تبعیت از قرآن طرحی نو برانداخت.

اولین جشنواره میان استانی نشریات دانشجویی استان های کرمان؛ سیستان وبلوچستان وهرمزگان برگزیدگان خود را شناخت

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی استان کرمان ؛ اولین جشنواره میان استانی نشریات دانشجویی استان های کرمان؛ سیستان وبلوچستان وهرمزگان برگزیدگان خود را شناخت .

اولین جشنواره میان استانی نشریات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان های کرمان؛سیستان وبلوچستان وهرمزگان پنجم وششم اردیبهشت ماه در بندرعباس برگزار خواهد شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا؛ محمودآقاجانی معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در گفت گویی اظهار داشت: اولین جشنواره میان استانی نشریات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان های کرمان؛سیستان وبلوچستان وهرمزگان پنجم وششم اردیبهشت ماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

نمایش«دیبار» به کارگردانی سامان پهلوان ازدانشگاه آزاد اسلامی کرمان به روی صحنه می رود

به گزارش «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهدتئاتر»، هیئت انتخاب شامل حمید رضا سهیلی ابراهیم زره ساز، علی رضا بابا رضا و رضا احمدی ۱۶ نمایش را به صورت قطعی و ۳ نمایش را به صورت ذخیره اعلام کردند.

جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان در نگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

مقاله جایگاه دانشگاه و دانشگاهیان در نگاه امام خمینی با این مقدمه آغاز میشود که: در اندیشه اسلامی ، همواره علم و علم آموزی با تهذیب و دینداری همراه بوده است و این ، حکایت از تقدس فرایند تعلیم و تربیت دارد . تاً کید مکرر قران در تهذیب و تعلیم ، دو رسالت بزرگ پیامبران ،الگوی روشنی را فراروی کسانی می نهد که گام در راه پیامبران می گذارند و رسالت آموزش و راهبری را بر دوش می کشند.

دکتر سید علی آدمی- عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی

 سر آغاز

سردار سلیمانی در مراسم گرامیداشت شهید الله‌دادی حضور یافت

 به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی- امنیتی خبرگزاری آنا، در این مراسم تعدادی از مسئولان کشوری و لشکری از جمله سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ، سردار یحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور، سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، سردار حسین سلامی فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران، حسین هاشمی استاندار تهران ، صفی الدین نماینده حزب الله در تهران، حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس، عدنان محمود سفیر سوریه در ایران و  حضور داشتند.

تغییر نگاه امنیتی به نگاه فرهنگی، زمینه ساز افزایش اقبال مردمی به دانشگاه آزاد اسلامی

 خبرگزاری آنا: دکتر میرزاده با بیان اینکه اقبال مردمی به دانشگاه آزاد اسلامی نه تنها کاهش نیافته بلکه با افزایش نیز روبه رو بوده است، گفت: این افزایش اقبال به دانشگاه، نتیجه تغییر نگاه امنیتی به نگاه فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی است.

شورای راهبردی فرهنگی واجتماعی استان کرمان تشکیل خواهد شد

محمود آقاجانی معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار آنا:شورای راهبردی فرهنگی واجتماعی استان کرمان تشکیل خواهد شد.
وی افزود: در راستای سياستگذاري جديدي که در امور فرهنگي استان انجام شده ؛در نظر است  درشوراي راهبردي فرهنگي و اجتماعي  که با حضور افراد حقيقي و حقوقي و صاحبنظران حوزه فرهنگ در سطح استان تشكيل می شود برنامه ها وطرح های مانگار فرهنگی تصویب شود.

کانون قرآن وعترت؛ از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان:حجت الاسلام والمسلمین حمید انصاریان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان در اولین نشست شورای قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامی این استان در محل سالن کنفرانس ستاد هماهنگی گفت: کانون  قرآن وعترت؛ از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی با اشاره به احادیت وروایاتی درخصوص ارتباط معنادار قرآن وعترت با یکدیگرگفت:هرساله مسابقات قران وعترت به نحو گسترده ای در سطح ملی برگزار میشود و شایسته است از زحمات مدیران دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر بعمل آید.

برتری کارمند ستاد هماهنگی استان کرمان در چهارمین دوره مسابقات شفاهی قرآن وعترت کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان،ثریا ترک زاده ماهانی کارمند ستادهماهنگی استان کرمان ؛ در چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن وعترت کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی که اواخر مهرماه سال جاری در رامسر برگزارشد؛ در رشته حفظ پنج جزء قرآن کریم رتبه سوم کشوری را کسب نموده و لوح تقدیری که به تایید سید طه هاشمی معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی رسیده دریافت کرد.
گفتنی است نامبرده در رشته ی مذکور حایز رتبه اول این رشته از مسابقات قرآنی در بین کارکنان استانهای کرمان؛سیستان وبلوچستان وهرمزگان را به دست آورد.
 

برگزاری کارگاه تفسیرسوره فرقان در ستاد هماهنگی استان کرمان

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی استان کرمانٰ؛ همزمان با ماه مبارك رمضان ، ماه نزول قرآن ، به همت حوزه فرهنگي  و دفتر آموزش نيروي انساني ستاد هماهنگي استان كرمان ،  كارگاه آموزشي آشنايي با تفسير قرآن ( سوره فرقان ) بصورت حضوري و  با تدريس حجت الاسلام  علي حسيني رييس دفتر فرهنگ اسلامي واحد كرمان ، با حضور همكاران ستاد هماهنگي برگزار گرديد .
لازم به ذكر است اين كارگاه آموزشي در قالب طرح فرهنگي  " رمضان بهار قرآن " در كليه واحدها و مراكز آموزشي استان كرمان و سراسر كشور در ايام ماه مبارك رمضان جهت اعضاي هيات علمي و كاركنان برگزار شده است .
 

دريافت فايل آمار كلي نيمسال دوم 93-92 - مهلت تكميل و ارسال تا 31 ارديبهشت ماه

توجه همكاران گرامي را جهت تكميل اطلاعات فرم هاي آمار نيمسال دوم 93-92 به نكات ذيل جلب مي نمايد.
1-    مبناي ارائه آمار را 31/02/93 قرار دهيد. منظور اين است  آمار ارائه شده نماينگر وضعيت كلي واحد دانشگاهي باشد و از تغييراتي كه پس از اين تاريخ اتفاق مي افتد صرف نظر نماييد.
2-    بازه زماني در مورد آمارهاي پژوهشي و فرهنگي از ابتداي سال (01/01/92) تا 29/12/92 مي باشد.
3-    دقت فرماييد تا آماري كه تهيه مي شوند دقيقاً مطابق آمار مندرج در نيمسال مربوطه در سايت اداره كل فناوري باشد.
4-    مستدعي است همه فايل هاي ذيل را بر روي سي دي منتقل نماييد.

مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه های آزاد اسلامی استان کرمان

این مسابقات با حضور 5 تیم از واحدهای علوم و تحقیقات کرمان، سیرجان،کرمان، زرند و جیرفت از روز سه شنبه 20 اسفند تا پنجشنبه 22 اسفند به میزبانی واحد علوم  تحقیقات کرمان در مجموعه ورزشی پاس بصورت دوره ای  برگزار خواهد شد.
کمیته برگزاری مسابقات روز دوشنبه در هتل گواشیر با حضور سرپرستان تیم ها تشکیل شد و پس از قرعه کشی برنامه مسابقات اعلام شد. داوران مسابقات توسط هیات فوتبال استان کرمان معین شده اند.مسئول کمیته داوران فوتسال آقای حسن گدری ،سرپرست فنی مسابقات آقای حسن امیرخسروی و سرپرست کل مسابقات آقای علی اکبر ثابتی پور هستند.

برگزاري همايش ميان استاني مديران فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي

دکتر طه هاشمی در  واحد بندرعباس خبر داد
تشکیل شورای راهبردی فرهنگی  در مراکز استانها به زودی ابلاغ می شود /دفاتر فرهنگ اسلامی به معاونت فرهنگی ارتقا می یابد
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی  از تشکیل شورای راهبردی فرهنگی در مراکز استان ها خبر داد و گفت : به دلیل حساسیت موضوع و پیشبرد اهداف فرهنگی  در دانشگاه، به زودی دستور العمل  تشکیل  این شورا به دبیرخانه هیات امنای استانی ابلاغ می شود .

پدر رییس دانشگاه آزاد اسلامی به دیدار معبود شتافت

 انا الله و انا الیه راجعون ، مرحوم حاج میرابوالقاسم میرزادهTپدر بزرگوار جناب آقای دکتر حمید میرزاده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی به دیدار معبود شتافت.او که عمری با صدق و صفا و ایمان زیست و کردارش را با زیور عمل صالح آراست و در انس با قرآن و عشق به خاندان پاک پیامبر (ص) شهره بود، اکنون در جوار رحمت دوست آرمیده است.
خدایش در جنت قرب خویش و همنشینی با صالحان و عبادالرحمن متنعم گرداند.
شایان ذکر است: مراسم ترحیم آن فرزانه روز یکشنبه هشتم دی ماه از ساعت 16 تا 17 و 15 دقیقه در مسجد جامع الرسول (ص) واقع در سعادت آباد میدان کاج برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی :ایجاد نشاط و پویایی مهمترین اهداف حوزه های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی است

همزمان با هفته وحدت حوزه و دانشگاه،  پنجاه و هفتمین جلسه شورای فرهنگی استان كرمان  با حضور معاون فرهنگی مدیر کل نظارت و ارزیابی دانشگاه آزاد اسلامی و  روسای دانشگاه ها و مسوولین دفاترفرهنگ اسلامی در دبیرخانه هیات امنای استان کرمان برگزار شد.
در این جلسه دکتر بابک آل طه عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان كرمان مقدم دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و دکتر رستمی مدیرکل نظارت و ارزیابی دانشگاه را گرامی داشت و گفت:حوزه فرهنگی دانشگاه  آزاد اسلامی توانسته گامی مهم در جهت توسعه فعالیت های فرهنگی بردارد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراسم ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد رفسنجان:با تقویت روابط بین‌المللی تعداد دانشگاه‌های برون مرزی را افزایش دهیم

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان  با بیان اینکه دردانشگاه آزاد اسلامی و به ویژه دانشگاه آزاد رفسنجان کار بزرگی انجام شده است، گفت: بنیان این کار توسط آیت الله هاشمیان در رفسنجان گذاشته شده است.

با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ تمبر یادمان بنیانگذار و ربع قرن فعالیت دانشگاه آزاد رفسنجان رونمایی شد

در مراسم ربع قرن بالندگی دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد رفسنجان از تمبر یادمان بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان و تمبر بزرگداشت آیت الله حاج شیخ محمد هاشمیان بنیانگذار و اولین رئیس واحد رفسنجان توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

طه هاشمی در مراسم ربع قرن بالندگی دانشگاه آزاد رفسنجان:دانشگاه آزاد اسلامی نقش بارزی در تلاقی وحدت حوزه و دانشگاه دارد

طه هاشمی معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم ربع قرن بالندگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان که با حضور حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد، گفت: از طرف آقای حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی که به دلیل بیماری پدرشان در این مراسم حضور نیافتند به  حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس هیات موسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی خیرمقدم عرض می کنم.

برگزاري مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قديم منطقه هفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: طی مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قبلی منطقه هفت، دکتر حمدالله منظری توکلی به عنوان ریاست جدید منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و از زحمات چندین ساله دکتر نورا تقدیر بعمل آمد.